| Doso1234 a întrebat:

Salut lume, azi a fost olimpiada de istorie si eu am uitat ca m-am inscris... Ma duc oricum la clasa unde era si asteptam momentul potrivit sa ii spun doamnei de istorie ca nu pot sa mai vin, dar dupa ce a terminat de vb a plecat instant din clasa asa ca nu am avut ce sa fac decat sa ma pun sa scriu. Am scris cam 25%. Eu am predat foaia dupa ce s-a dus jumatate de timp, profesorul care statea cu noi nu a zis nimic deci m-am gandit ca totul e ok. Dupa ce se termina olimpiada si vin si colegii mei, ei imi spun ca profa o sa imi dea un 3 ca nu am scris nimic. Are voie sa facă asa ceva?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Are voie să-ți de-a un 3 la lucrarea de la olimpiadă dacă atât merită, dar NU se trece in catalog

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesoara a vrut doar sa te sperie, participarea la olimpiade nu este obligatorie si nu se pun note pentru participare sau neparticipare sau fiindca ai obtinut rezultate slabe.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa-ti noteze lucrarea, asa cum este corect.
Este un concurs la care ai participat, iar legal, profesorii te vor nota si vor afisa notele.

| Doso1234 explică (pentru Violleta2022):

Da, asta stiu, dar ea vrea sa imi puna 3 in catalog