| Valentin333 a întrebat:

Salut m-am hotarat sa dau la liceul militar de la breaza acum am 13 ani si termin clasa a 6-a cand o sa fiu clasa a 8-a o sa am 14 ani si ma intreb daca mai pot sa intru. Voi ce credeti?

P.S. NU AM RAMAS REPETENT DOAR CA MAMA M-A DAT LA SCOALA CU UN AN INTARZIERE DEOARECE CAND AM FOST GRUPA PREGATITOARE AM FOST RACIT MAI MEREU.

Răspuns Câştigător
| ProSys a răspuns:

Admiterea la liceu nu se face dupa varsta. Daca promovezi cu succes cele 8 clase poti opta pentru orice liceu. Oricum opiniile se mai schimba, peste ceva timp o sa iti doresti sa intri la alt liceu.Gandeste-te bine inainte unde ti-ar place si mai ales unde ai face fata apoi noteaza pe foaia cu optiuni liceul.

Iti urez succes! happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca o sa poti, bineinteles daca o sa reusesti la examen. Nu esti singurul care va avea 15 ani cand va termina cl.a VIII-a. Numai bine!

| shadow121211 a răspuns:

Da poti intra la liceul militar de la breaza dar depinde de tine daca treci examenele si proba sportiva

| Geo_Georgiana_1997 a răspuns:

Desigur ca poti sa intri si corectez daca spui ca ai 13 ani si esti a 6-a inseamna ca in a 8-a o sa ai 15
daca ai 10 la purtare, conditie fizica si le ai cat de cat cu romana si matematica sigur o sa intri thumbs up
SUCCES!