| user123456789 a întrebat:

M-am inscris in examenul de engleza daca nu iau peste 6 ca sa-l trec se face media si cu nota obtinuta la examenul asta cu media final de admitere la liceu? sau cum St treaba cu el explicati-mi detaliat va rog happy

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nota obtinuta la proba de verificare a cunostintelor de limba moderna NU se ia in calculul mediei de admitere.

| iSeek a răspuns:

Treaba sta cam asa: Este pe admis si respins pe fisa, dar daca in oral iei 10 (ceea ce probabil o sa se intample pentru ca este foarte usor examenul), poti sa iei linistit si in scris 4, ca media iti iese 7, dar oricum, stai calm ca o sa iei peste 8 la amandoua. happy