| stefy20 a întrebat:

Maine ma duc la biblioteca si nu prea am idei de carti. Puteti sa imi spuneti voi cateva titluri? Pot fi de orice gen. Apropo:am 11 ani.

9 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai eu cand aveam 11 ani am citit (eu am 12 acum laughing ) pai am citit : singur pe lume (o ador am si plns la ea, e superba), heidi fetita muntilor(e super), merry popins, Mara, Insula misterioasa, La rascruce de vanturi happy astept fundita :*

| Bastet a răspuns:

Ciresarii de C.Chirita
La Medeleni de I. Teodoreanu
Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain
Basme de Ispirescu, Slavici
Cartile cu Apolodor de Gellu Naum
Marile minuni ale lumii sau alte atlasuri despre istorie
Micul print de Antoine de Saint-Exupery
Legende

cam astea ar fi...depinde si ce gen iti place.iti recomand carti pentru copiibig grin

| 3NGL3ZUL a răspuns:

Atherton casa puterii de Patrick carman sau Copii lampii fermecate de P. B Kerr toate cele cinci volume sau cronicile wardstone. Am si eu 11 ani si le-am citit aa si daca nu vrei toate cele cinci volume ia doar primul volum Aknathon si djinii captivi sunt foarte super cartile astea

| daniEL88 a răspuns:

Cauta Winnetou scris de karl may.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Capra cu 3 iezi, Scufita rosie, Cei 3 purcelusi, Fata babei si fata mosneaguluilaughing

| jedi_8834 a răspuns:

Dc te duci la biblioteca daca nu stii ce carti vrei sa citesti?

| BellaComy a răspuns:

Cele mai frumoase carti sunt a lui Jane Austen.este o scriitoare absoluta.

| AndreeaVasile a răspuns:

Singur pe lume, de Hector Malot. E cartea mea preferata...

| Mihai0301 a răspuns:

Ce zici de Harry Potter sunt interesante eu am ajuns la al saselea volum