| radutzu23 a întrebat:

Salut membrii TPU.
Daca vreau sa ma inscriu la Liceul Militar Alba Iulia Breaza...
Trebuia sa o fi facut inainte de 18 aprilie. E bine, daca nu m-am informat din timp, pot sa fac un an de liceu "clasa a-9a" la liceul"x" si pe urma sa ma pot muta in clasa a 10cea la cel militar?
Este posibil? da/nu?

Răspuns Câştigător
| BernatDaniel1990 a răspuns:

Nu prea cred, deoarece se da admitere, dar ai putea sa suni si sa intrebi big grin!

| radutzu23 explică (pentru BernatDaniel1990):

OK. Mai astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
| Beebeeee a răspuns:

Nu, nu poti ..Deoarece locurile se vor ocupa foarte repede, depinde si de media ta generala.

| mateiass a răspuns:

Sigur repeti clasa a 9-A la liceul militar.
P.S. ca sa poti da admiterea anul viitor trebuie sa ai mai putin de 16 ani in aprilie 2015

| Unmiliondevise a răspuns:

Din pacate daca nu o sa poti trece direct in a 10-a, trebuie sa repeti clasa a 9-a big grin