| Intergalacticdonut a întrebat:

Salut! O intrebare legata de facultate: daca merg la Politehnica (UPB), pot alege sa studiez si filosofia drept curs complementar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Doar daca te gandesti sa te faci profesor, poti urma modulele de psihopedagogie (optionalele/cursurile complementare) care apar in anul 1, 2 si 3, cel putin la Facultatea de Inginerie Electrica si cursurile suna cam asa :
- Pedagogie;
- Didactica specialitatii;
- Managementul clasei de elevi;
- Practica pedagogica in invatamantul preuniversitar obligatoriu (PPIPO);

Pe langa asta exista un departament special in cadrul UPB, care se ocupa cu stiintele umaniste, printre care si filosofia, despre care nu cunosc nimic pentru ca nu m-a interesat, dar poate te interesezi tu :
http://dppd.upb.ro/Discipline-umaniste/

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă universitatea aia (nu știm care e aia) oferă așa ceva, sigur că poți

| Intergalacticdonut explică (pentru sierra1):

Am precizat ca este vorba de Universitatea Politehnică din București (UPB)

| sierra1 a răspuns (pentru Intergalacticdonut):

Repet> Dacă universitatea aia (oricare o fi) oferă așa ceva, sigur că poți