| throwaway3838 a întrebat:

Salut, o profesoara are de gand sa ne dea un test si a spus ca cine nu este prezent nu ii incheie media, eu ma gandeam sa nu vin, are voie sa nu imi incheie media? totusi am note destule pentru a mi incheia media

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai note destule este obligata sa-ti incheie media anuala.
Totusi ar fi bine sa mergi la test, daca nu mergi vei fi absent nemotivat si posibil ca profesoara sa propuna o sanctiune disciplinara.

2 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Posibil sa fi spus asta sa va sperie sau s-a referit strict la cei care nu au suficiente note la disciplina ei.
Totuși cauza pentru care nu vrei sa mergi trebuie sa fie și bună, pana la urma cu o absenta tot te alegi.
Acum cu modulele, practic adservio îți încheie media și trebuie totuși respecatata asta: n +3( nr de ore pe săptămână în care ai materia respectiva +3).

| omulinternetului a răspuns:

NU,nu are voie.