| misuh2710 a întrebat:

O sa facem niste proiecte la bio in powerpoint, si am nevoie de cat mai multe idei de exemplu echipa mea avem "Lacul"si trebuie sa facem un proiect foarte frumos cu lacul.
O sa bag actiuni, animatii, si o idee speciala: Din cand in cand un "Test de atentie" cu 4 variante de raspuns sa vedem daca au fost atenti la ce am scris.
Dar, un coleg a venit cu ideea ca el va face cu voce peste, si am nevoie de cat mai multe idei in care proiectul nostru poate fi cel mai bun, ca sa nu-i copiem ideea.

3 răspunsuri:
| AjutaPeTPU a răspuns:

Poti adauga muzica, sau fragmente din documentare( audio sau video) legate de tema ta. Le gasesti pe youtube sau pe Discovery. O imagine face cat o mie de cuvinte! Bafta, sa iei nota 10!

| teomili a răspuns:

Depinde de cat timp ai la dispozitie. Daca ai mult timp poti adauga muzica si sa faci imaginile sa se miste pe ritm. Ai grija la culorile folosite si sa nu il faci prea plictisitor.

| misuh2710 explică (pentru teomili):

Pana joia viitoare. Da, normal ca o sa adaug si muzicawinking Mersi de sfat.