| vladut97 a întrebat:

Pentru inscrierea la o facultate trebuie sa merg cu parintele la semnarea actelor necesare pentru inscriere? Am nevoie de prezenta parintelui in vreun fel? Eu as vrea sa ma inscriu la o facultate dintr-un oras mai indepartat si parintele nu prea poate sa mearga si el cu mine pentru inscriere.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Daca mergi la facultate se presupune ca esti major si nu-ti trebuie prezenta parintilor.

| vladut97 explică (pentru Salontanul):

Multumesc de raspuns.

| Salontanul a răspuns (pentru vladut97):

Multumesc si eu pentru apreciere!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

NU. ar trebui sa fii deja major cand ajungi la facultate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru înscrierea la facultate NU ai nevoie de semnătura părintelui, nici de prezenţa acestuia laughing
Deja eşti MAJOR!

Toate cele bune!