| valerian12345 a întrebat:

Peste un an as vrea sa dau de carnet, dar din cate stiu imi trebuie o diploma de zece clase, eu am doar noua.
Oare daca asi merge un an la "fara frecventa" asi primi aceiasi diploma ca si cand asi fi fregventat un liceu cu program normal? Si inca ceva. Pot merge la fara frecventa si dupa 18 ani? Sau la seral, ceva... Funda pentru raspunsul care ma va ajuta! Va multumesc happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Stii gresit, deocamdata nu s-a introdus o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere.
In prezent nu mai exista forma "fara frecventa" doar forma de frecventa la seral si cu frecventa redusa. Poti continua liceul la oricare dintre cele doua forme, chiar dupa 18 ani.

| valerian12345 explică (pentru Ioandelasal):

La un liceu cu frecventa redusa primesti o diploma egala cu cea obtinuta la un liceu normal?

| Ioandelasal a răspuns (pentru valerian12345):

Sigur, primesti aceeasi diploma, indiferent de forma absolvita.