| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Pot sa imi maresc nota la bac daca am luat un 5 si vreau una mai mare?

11 răspunsuri:
| patrik986 a răspuns:

Daca ai media generală la bac de minim 6, atunci nu.
Daca ai picat bac ul, poti sa dai din nou la acea materie

| Justusee34 explică (pentru patrik986):

Azi am fost sa il mai dau o data pentru ca nu imi placea 5 ala si cine mi-a zis ca am nota de trecere asta nu am inteles 5 3 nota de trecere
daica iau 5 la fiecare 3 materi iau diploma wtf?
Nu mai pot sa dau daca iau 5?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justusee34):

Daca iei 5 la 1-2 materii dar ai media 6 in total esti promovat
daca esti promovat, oricat de mica ar fi media, nu mai poti da din nou

| Justusee34 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu am promovat am doar 5 la romana si am vrut sa mai dau o data pentru a mari nota
daca am 5 ala nu mai pot mari nota?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justusee34):

Ba da, daca nu ai promovat, poti mari orice nota

| Justusee34 explică (pentru anonim_4396):

Deci as putea sa imi maresc nota la romana anul viiitor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justusee34):

Daca nu promovezi in sesiunea de toamna de acum, da

| Justusee34 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa intiri la o facutlata ex:poli.arte... daca ai 7 adica parca sunt un numar limita de persoane (daca nu esti printe nr de pesoanele nu poti intra?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Justusee34):

S-a intrat la politehnica si cu 6... si au ramas ceva locuri libere.

| Lorastan123 a răspuns:

Nu cred

| Nebuna3459 a răspuns:

Chiar ai luat 5?