| snickers21b a întrebat:

Salutare. Pentru cei care au dat bac-ul... Daca am luat 5 la o materie si vreau sa maresc nota in a doua sesiune si sa zicem ca am luat mai putin, spre exemplu 4...care nota se ia in considerare? Cea care e mai mare sau ultima?

Răspuns Câştigător
| Angie95 a răspuns:

Normal ca ultima nota se ia in considerare!

| snickers21b explică (pentru Angie95):

Am inteles...Dar daca ai luat luat toate cele trei examene, dar media lor aritmetica nu e peste 6, atunci poti sa redai, pentru marire doar la una ori la doua sa la toate trei nu?

| Angie95 a răspuns (pentru snickers21b):

Pai ma. daca nu iei peste 6 nu ai luat bacul si dai din nou la anul.

| snickers21b explică (pentru Angie95):

Stiu asta. Eu vorbeam de marirea mediei. Daca vreau sa maresc se poate da la mai multe materii sau nu...asta nu eram sigur

| Angie95 a răspuns (pentru snickers21b):

Ahm. Da cred ca poti da.