| drakazor33 a întrebat:

Salut prieteni, de curand am pus o intrebare legat de un anumit liceu, pentru ca vreau sa ma transfer de la unu la altu'.

Vreau sa mai intreb ceva.
Am vorbit cu verisoaramea care e la liceul la care vreau eu sa ma transfer si mi-a spus asa:

Ea: intereseaza-te la tine la liceu daca mai poti...ca daca te-au exmatriculat din cauza absentelor, e mai greu sa poti face ceva.

Eu: ce? nu cred ca m-au exmatriculat

Ea: nu poti sa te muti asa oricum, numai daca pe primul semestru ai situatia incheiata

Eu: si daca nu?

Ea: nu stiu...trebuie sa te interesezi acolo...

Eu: la ciorogarla?

Ea: daca iei multe absente si nu te-ai retras... te-au exmatriculat

Ea: da, acolo

Eu: pot sa ma duc zilele astea?

Ea: pai normal, cat mai repede, cat mai bine

Ce ziceti? are dreptate? daca sunt exmatriculat si nu mai pot sa ma transfer?crying

Pentru cei care nu stiu: Eu m-am bagat la un liceu in care nu stiam ca sunt numai idioti, si nu m-am mai dus, nu am vrut sa mai aud de el. Nu am incheiat primul semestru. Acum vreau sa ma transfer la alt liceu. Trebuie sa dau bani ca sa ma bage? daca stie cineva ce ar trebui sa fac sa ma ajute va rog frumos.

Pup:*

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Du-te la secretariat si vei obtine toate informatiile mai ales ca esti in clasa a IX-a --- nu stiu sigur dar, s-ar putea sa ti se ofere posibilitatea de a incheia semetrul I dupa care sa te poti transfera( daca accepta si scoala la care vrei sa te transferi!). Fa-ti curaj si rezolva-ti singur problemele!