| ℜëßëℓå a întrebat:

Raspuns urgent, va rog! Am o tema pentru la limba romana si trebuie sa spun care este modul de expunere in "La Medeleni". Puteti sa imi spuneti ce inseamna mod de expunere. Am cautat pe google si cred ca ar trebui sa scriu dialogul, nu?
P.S. Nu trebuie sa imi spuneti exact ce trebuie sa scriu pentru ca stiu ca acesta este un site unde nu trebuie sa imi fac temele si nici nu intentionez asta. Vreau doar sa imi spuneti daca este corect ceea ce am zis eu sau daca nu, definitia modului de expunere.

Răspuns Câştigător
| NoLimitMC a răspuns:

Modul de expunere poate fi naratiunea, descrierea, dialogul, monologul. De obicei apar majoritatea intr-un text, iar la o astfel de intrebare ca a ta trebuie sa spui care este predominant, care se gaseste cel mai mult in text.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| amusername2 a răspuns:

Modurile de expunere sunt: naratiunea, descrierea, monologul, dialogul. Mai treci din cand in cand pe la ora de romana ca sa mai inveti si tu ceva.

| ℜëßëℓå explică (pentru amusername2):

Trec draga la ora de romana, am si trei de 10, dar noi nu am facut asta pana acum.

| amusername2 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Nu conteaza cati e 10 ai, oricum i-ai luat pe degeaba daca nu stii care sunt modurile de expunere, eu am invatat asta in clasa a 5a.laughing

| ℜëßëℓå explică (pentru amusername2):

Desteptule, inca nu ajunsesem la lectia aia! Abia acum am ajuns!