| banditul007 a întrebat:

Salut,se pot face cursuri în domeniul IT având doar 8 clase?

8 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da

| banditul007 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Unde? Și ce cursuri?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru banditul007):

Nu stiu, cauta... Sunt o gramada, ieri am dat de o reclama pe Instagram pentru astfel de cursuri. Durau 7 luni si costau 1100 de lei lunar.
In IT nu e nimeni interesat de cate clase ai, ce diplome ai(bine, pentru a putea ajunge la un interviu trebuie sa-i impresionezi cumva din CV), dar important e ceea ce stii sa faci. Poti sa inveti si de pe Youtube un limbaj de programare, si sa te duci pentru un post de junior tester... E un exemplu, cauta si du-te la un curs, nu e chiar usor.

| sierra1 a răspuns:

Atâta timp cât mămica/tăticu plătesc, fără probleme

| doctorandus a răspuns:

Daca stii engleza, sunt cursuri de programare pe gratis.

| Namaparissia a răspuns:

Poti face cursuri indiferent....la angajare se pune problema cu cate clase ai(ma scuzi pentru cacofonie)Cursurile sunt menitr sa invete pe oricine