| Daddyy a întrebat:

Salut happy Spuneti-mi si mie cum e cu corigenta. la ce note ramai corigent? sunt pe a 7 a si la mate am 5, 5,4 laughing Fundaaaaaa

4 răspunsuri:
| 141414 a răspuns:

Ramai corigent daca ai media generala la o materie mai mica decat 5.

| demonangel37 a răspuns:

Corigenta -> media notelor la o materie cu rezultatul sub 5

| cocolate a răspuns:

faci media, tie iti iese 4, 6, deci da, corigent. trebuie sa iei un 10 ca sa-ti iasa media 6, sau cel putin 9 pentru media 5.75.(bafta! sa iei zece )

| xAllee a răspuns:

Ramai corigent daca ai media la o materie pe ambele semestre sub 5 (si daca ai 4 pe un semestru si 5 pe celalalt adica 4, 5 generala tot ramai corigent).