| Smr_Stefan_1990 a întrebat:

Stau in Iasi. Sunt la liceul sportiv in clasa a 8-a. Imi place sportul dar nu la nebunie si totusi din cate am vazut pana acum aceasta scoala nu se bazeaza pe invatat. Si in tot acest timp nu am invatat ca la alte licee, dar totusi as vrea sa ma duc la mate-info. Din cate am auzit este foarte foarte mult de invatat la matematica. Credeti ca am sanse sa trec de la liceul sportiv la mate-info? Eu mi-as dori dar nu stiu de unde sa incep sa ma pregates. Daca sunteti care aveti profil mate-info niste sfaturi nu ar strica. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Din cate am auzit este foarte foarte mult de invatat la matematica"

nu e mortală, toți supraviețuiesc doar să mai pui mâna pe exerciții, să lucrezi nițel.

Dar asta e in contradicție cu ce faci acum : "am vazut pana acum aceasta scoala nu se bazeaza pe invatat"

| Smr_Stefan_1990 explică (pentru sierra1):

Pai nu stiu ce gen de exeracitii se fac la alte licee mai bune si de asta. Am auzit ca trebuie acum media mare la evaluarea nationala (9, 30) Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru Smr_Stefan_1990):

Ia-ți un meditator altfel riști să ratezi