| iMihai98 a întrebat:

Salut, stie cineva cum pot sa gasesc nr de la interfon? Stau la etajul 2 si apartamentul figureaza ca fiind 12 bis, stie cineva ce apartament ar putea fi, tinand cont ca mai exista un apartament 12?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acele interfoane sunt reparate de o firma. Daca iei legatura cu asociatia de proprietari te pot indruma la firma de service si ei te pot lamuri, daca au chef si aia.

| lpavel a răspuns:

12 e primul dintre cele 2 iar 12 bis e al 2-lea!

| mi25 a răspuns:

Un apartament nu poate fi numerotat cu "bis", doar daca acel apartament este rezultat din impartirea unui apartament.
Interfonul nu poate distinge doua apartamente cu aceleasi cifre si nici cu bis.