| ZbarMario a întrebat:

Salut,STIINTE SOCIALE
1.Ce părere aveți despre acest profil?
2.La ce se dau tezele?
3.La ce se da bac-ul?
4.un exemplu de orar daca se poate.
5.e mai ușor ca mate info?

Răspuns Câştigător
| Rocklove a răspuns:

Salut, eu sunt la științe sociale. Trec în clasa 12. E un profil lejer, stai la multe ore degeaba, în a 12 ai de învățat ca vine bacul. Teze în clasa a 9 am dat la romana, franceza, logica, de istorie nu mai știu, am uitat big grin. În clasa a 10 în loc de logica am dat la psihologie. În clasa a 11 din cauza pandemiei s-au anulat tezele. Eu sunt intensiv franceza și de aia am dat teza la franceza (știu doar o boaba de franceza big grin), dacă vei fi intensiv engleza vei da la engleza teza. Bacul îl vei da obligatoriu la romana și istorie, iar la încă un obiect la alegere dintre logica, economie, psihologie, geografie, și cred ca mai este una. Eu o sa dau la geografie pentru ca se ia ușor un 8.
Ca idee ce ore faci las orarul meu aici, clasa 11.
Luni: mate, istorie, economie, muz, sport, franceza
Marti: TIC, sociologie, geografie, istorii, franceza, istorie
Miercuri: geografia, istorie, istorie, romana, franceza
Joi: engleza, geografie, mate, economie, romana, romana
Vineri: sociologie, TIC, religie, engleza, romana, geografie
Scuze dacă sunt greșeli gramaticale.
Același răspuns l-am mai dat și altcuiva.

| ZbarMario explică (pentru Rocklove):

Și dacă nu sunt la intensiv mai dau teza la o limbă străină?

| Rocklove a răspuns (pentru ZbarMario):

Eu când m-am înscris, m-am înscris la științe sociale
Nu scria științe sociale intensiv engleza sau franceza
Iar eu acum la liceu am înțeles ca sunt intensiv franceza.
Deci în concluzie dacă cred ca vei da chiar dacă nu esti intensiv. Înțelegi tu ce vreau sa zic. Dar nu e stres cu limba străină intensiva, stai liniștit, nu dai bac la ea.