| Dante3 a întrebat:

Salut.
Sunt clasa a 10-a si mai sunt 2 zile pana la examenul de corigenta la chimie.Am ramas din cauza absentelor, e prima oara cand raman la o materie si nu stiu ce sa fac.Mi-am luat lectiile, am incercat sa invat dar imi e imposibil sa inteleg iar sa invat tot caietul mecanic...
Credeti ca m-ar trece chiar daca nu stiu mare lucru? Luând in considerare ca sunt pe filo si de la anul nu mai fac chimie

2 răspunsuri:
| Raizing a răspuns:

Te-ai mai interesat si tu daca profa / profu respectiv(a), a mai lasat pe alti asa ca tine... de unde sa stim noi daca o sa te treaca din mila sau NU, a?
Sau varianta cea mai sigura, sa puna cineva din familie niste banuti in plic (ca la nunta), si povestea se termina frumos love struck

| Dante3 explică (pentru Raizing):

M-am trezit cam tarziu din prostie, prefer sa mai fac un an decat sa le cer bani alor mei pentru greșelile mele.Multumesc oricum