| GeXz a întrebat:

Momentan trec in clasa a 11-a, dar am ramas corgient la Fizica anul acesta in clasa a 10-a, miercuri va trebuii sa ma duc sa dau examenul de corigenta, invat cat pot... dar imi este putin frica deoarece aceasta profesoara/dierctor este cam exigenta, credeti ca ma va trece, unii spun ca ma vor trece ca este clasa a 10-a si ca este obligatoriu terminata iar alti spun depinde de noroc, nu prea stiu ce sa mai cred...voi ce parere aveti happy. Multumesc!

6 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Daca nu vei mai face din clasa a 11 fizica e posibil sa te treaca destul de usor, depinde de noroc. Mult succes!

| GeXz explică (pentru DayByDay):

Pai sunt profil "Stinte ale naturii" o sa fac de`a Fizica pana in a12-a de imi sar creierii de aceea vreau sa ma mut la alt profil.

| DayByDay a răspuns (pentru GeXz):

Aaa, am inteles. Poate ai noroc si nu o sa dai cu profesoara cu care ai facut ci cu altcineva.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Într-adevăr, zece clase sunt obligatorii, dar nu scrie nicăieri că NU ai putea să repeți clasa a X-a de maximum trei ori! Nu vreau să te sperii, dar dacă nu înveți, nu vei reuși să promovezi. Nu te baza pe noroc, care, de multe ori, te părăsește. Bazează-te pe încrederea în forțele proprii și vei izbuti. Bineînțeles, dacă înveți. Examenele de corigență, le vei susține cu profa ta. În cazuri foarte rare, poate fi suplinită de către altcineva, la solicitarea acesteia. Succes.

| Ge0rgeL a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca daca inveti cat de putin vei trece cu siguranta.Dar trebuie sa depui putin efort.
Succes!

| PixCuGel a răspuns:

La examenul de corigenta te trece.Stai linistit.Doar pe cei care lipsesc sau fac probleme grave nu ai trec.Stai linistit asa am patit si eu.Dar incearca sa inveti la anul sa nu mai ajungi asa.Te pup:*