| CristianPreda a întrebat:

Sunt clasa a XII-a si ma tot gandesc la ce facultate as putea sa aplic. Ca prima optiune mi-am ales Academia de Politie,insa ca a doua optiune ma gandeam la Sociologie,Resurse umane. Ati putea sa imi spuneti ce credeti despre aceasta? In ce consta activitatea de-acolo,cum as putea sa fac eseul motivational si alte sfaturi, mai ales daca sunteti studenti acolo sau absolventi.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

S-a intrat cu medie destul de mare la resurse umane, 9.25 din cate tin minte era ultima la buget, deci bacul conteaza foarte mult. Eseu motivational iti spun ei cum sa il faci, in jur de 300-500 de cuvinte in care sa vorbesti despre motivele pentru care vrei sa urmezi facultatea respectiva, aici te poti ajuta si de internet sau de un profesor, nu e capat de lume.