| Costel0207 a întrebat:

Salut.
Sunt confuz deoarece eu pe primul semestru am ramas la matematica iar pe al doilea nu stiu daca am trecut.
Daca am media anuala incheiata inseamna ca am trecut?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai trecut clasa doar daca ai avut media anuala peste 5. Daca ai avut-o sub 5 atunci ai ramas corigent.
P.S. Tie nu ti-a comunicat dirigintele, la sfarsitul anului scolar, ce medii ai avut?

| Mihai1810 a răspuns:

Da, daca ai media anuala incheiata ai trecut.

| Salontanul a răspuns (pentru Mihai1810):

Aiurea! Si la corijenti li se incheie media dar sub 5.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Salontanul):

Media generala nu li se incheie, deoarece au coringenta la una sau mai multe materii.

| Salontanul a răspuns (pentru Mihai1810):

Corect! N-am fost atent. Ma gandeam la media la matematica. Media la mate se incheie cu negativ (sub 5) dar media anula, nu. Scuze!

| Mihai1810 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e nimic, toti gresim.