| Florentina_7104 a întrebat:

Sunt la liceu, anul acesta am trecut clasa a 10a, profilul filologie.Problema este ca as vrea sa ma mut la mate info, dr nu stiu daca voi face fata.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| claustrofob a răspuns:

Buna! Eu am terminat la mate-info si sincer nu ti-as recomanda. Sti ca se zicea ca daca la liceu faci mate info, la facultate o sa poti merge pe ce vrei tu. Dar consider ca acum nu se mai merita sa mergi la mate-info.E greu! De exemplu eu m-am chinuit ca sa zic asa acesti ani de zile ca sa am medii mari si asa si cei care au fost la filo sau alte profile au avut medii mai mari ca mine atat peste ani cat si la bac si au intrat inaintea mea la facultate!
Eu ti-am spus parerea mea, acum cum consideri tuhappy

2 răspunsuri:
| CudiDaKid a răspuns:

Eu sunt la Mate-Info, dar sincer nu m-as mai muta de aici! Eu zic sa nu te muti daca crezi ca nu iti place matematica. poate pe parcurs o sa iti placa, dar cand o sa ajungi la bac o sa fie mai greu. si o sa-ti para rau ca te-ai mutat! Tu decizi.tu stii ce iti place mai mult

| horansgang a răspuns:

Whoww. straight face La mate?
Hmm. thinking La mate e foarte greu iti zic eu. Adica ti se amesteca toate numerele in cap. Si nu mai stii ce sa faci. [mie mi s-a intamplat asa] Dar daca tu te simti capabila pentru mate-info si esti sigura ca poti face fata atunci da-i drumu si inscrie-te. laughing)))