| thew a întrebat:

Salut.
Sunt elev in clasa IX de putin timp.Am fost repartizat la un liceu unde nu imi prea place.As vrea sa ma transfer la un alt liceu.
Problema e asa.Sunt 2 locuri libere la liceul unde vreau sa merg.Am inteles ca se poate chiar si acum, daca faci o cerere la inspectorat.Sau trebuie neaparat sa astept pana in al 2-lea semestru?

3 răspunsuri:
| rin a răspuns:

Teoretic ar trebui să fie posibil să te muți, ținând cont că abia a început semestrul; dar depinde și de politica liceului. propun să te interesezi la secretariat. succes.

| dink08 a răspuns:

Poti sa te muti si acum dar cat mai repede sa nu treaca timpul. A da si cu locurile nu ai de ce sa-ti faci griji.doar esti in Romania(spaga`n floare). Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te bine daca vrei sa te muti sau nu.eu m-am transferat la un liceu cu mult mai greu faţa de celalalt.si acum imi este foarte greu, sa nu-ti mai zic de acomodarea cu noii colegi.si mai groaznic, daca poti sa fi fata orelor si macar cativa colegi, chiar si 2 cu care te intelegi bine.nu te muta, zic eu.cat despre spaga, da in romania.asta merge.Vezi ca o sa te amane mult.pana sa-ti dea transferul.