| RegeleCornet a întrebat:

Sunt in clasa a 10 a, profil Stiintele Naturii, iar in clasa a 12 a vreau sa dau la Academia Tehnica Militara. Daca sunt pe acest profil, din start am un dezavantaj la admitere? Am observat ca majoritatea care dau acolo, au terminat pe mate-info. Este mare diferenta intre M1 si M2?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| BiancaBia1234 a răspuns:

Nu e mare. Tot profil real este,doar ca trebuie sa te pregatesti din timp pentru mate, fizica, sport si psiholigie(adica sa faci mai multe teste), pentru ca au cerinte mari, mai ales ca e o facultate care se axeaza pe teorie. Succes! happy

| Denisa_Coman_1994 a răspuns:

Nu este neaparat sa faci mate info pentru a intra acolo daca incepi cu pregatirea la ce dai examene pe acolo de acum o sa intrii sigur. SI CU PUTINA VOINTA REUSESTI