| Stefan_Muresan_1990 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 11 a la liceu, și am terminat semestrul I cu media 9.00 și 10 la purtare. Se mai dau burse de merit in clasa a 11 a? P.S: Menționez ca este pentru prima data când am media peste 8, 50

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti primi bursa de merit decat in baza performantelor la invatatura realizate in anul scolar anterior( in cazul tau, anul scolar 2016-2017, respectiv clasa a 10-a). Doar elevii aflati in clasa a 9-a pot sa o primeasca, incepand cu semestrul II al anului scolar in curs (2017-2018), in baza rezultatelor la invatatura din primul semestru!

1 răspuns:
| Lucy105 a răspuns:

Din cate stiu, sora mea are bursa si e in aXI-a. Daca ai avut media la purtare 10 anul trecut, atunci bursa ar trebui sa fie si pentru Tine