| Ph0enix a întrebat:

Sunt in ultimul an la matematica-informatica intensiv (info-am 7 ore pe saptamana si fac numai programare: c++; JAVA [foarte putin]; ORACLE [putin]). Eu o sa dau bacu la info pentru ca, cred eu, chiar ma pricep la programare si imi si place foarte mult.
Intrebarea mea este urmatoarea: Ce facultate pot sa fac?
Initial am vrut Poli - Automatica si calculatoare - Calculatoare, dar, sincer, nu-mi place fizica. De invatat, as putea sa o invat, dar nu stiu... Alta optiune este ASE - Cibernetica. Dar ce se mai face cu ASE-ul in prezent? As putea sa merg si la mate-info la Universitate, dar nu stiu cam ce se face acolo.
Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu sunt la mate-info si vreau la jurnalism sau medicina. Poti da la orice de la mate info, cu ambitie si perseverenta reusesti oriunde. Daca iti plac calculatoarele incearca la cibernetica.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru Elena1234456):

Suntem o tara plina de jurnalisti si femei ''virgine'',la ce folos una in plus?
Tu te vezi peste cativa ani la stiri? nasol. Cred ca nu stii ce vrei. Jurbalismul in Romania nu exista, foarte putini sunt cei care fac stiri bune.
Poate prompterista, aia e altceva.