| valeeExpress a întrebat:

Sunt intr-o mare problema : La ce sa fac meditatii? La engleza sau la mate? O sa spuneti la ce am nevoie, dar sunt clasa a 7a si am lipsuri mari la engleza dar m-am descurcat pana acum doar cu media 9 si 10 si la matematica sunt niste preobleme grele cu arii, trapez si mi-e ca la teza nu o sa stiu sa fac si o sa iau nota mica. Help

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salutări!
personal,cred că ar fi mai bine să faci meditaţii la matematică. pentru că te ajută mult mai mult în viaţă decât engleza.acum,nu spun că ea nu este importantă.dar engleză poţi învăţa şi de pe internet.un simplu search pe google şi găseşti o mulţime de site-uri.în schimb, matematica este grea şi necesită mult exerciţiu..nu mă dau expertă, dar totuşi, toată lumea ştie asta.
Multă baftă la şcoală!

Răspuns utilizator avertizat
| Charmant a răspuns:

Pentru moment matematica dupa ce dai examen poti merge la un liceu cu profil uman
Unde nu dai bac din mate.
Asta e parerea mea

| valeeExpress explică (pentru Charmant):

Da, dar engleza iti foloseste mult pe viitor, fara engleza. nu prea faci nimic. Si se merita meditatii la mate doar pentru niste probleme pe care nu le-am inteles?