| master77 a întrebat:

Salut, sunt la ASE anul I si semestrul II nu am fost la facultate pentru ca am fost plecat in strainatate si nu am avut cum sa vin in tara. Am vazut ca daca e sa ma reinmatriculez la anul exista o taxa de 1000 ron+300ron/materie nepromovata. Nu am cum sa ma inscriu din nou si sa platesc taxa pe semestru? Pentru ca ma duce mai mult cu reinmatriculare. Si daca nu merge cand trebuie dati banii?

4 răspunsuri:
| master77 explică:

Da dar nu stiu nimic de pe sem 2...

| bangy a răspuns:

Nu trebuie sa te reinmariculezi! Depinde de situatia ta cu examenele (creditele). Daca pe primul ai luat toate examenele te mai duci la cateva restante si gata ( trebuie sa acumulezi minimul de credite cerute de fac sa treci anul). Pana la sfarsitul anului ai timp sa te duci la restante si sa-ti faci creditele!

| bangy a răspuns:

Pai si ai timp sa inveti pana in toamna cand se dau restantele... Si studentii invata si intr-o noapte pentru examen. Ce fel de student esti tu?

| master77 explică (pentru bangy):

Da dar nu e in toamna, mai sunt 2 saptamani si ceva...o sa incerc sa vad ce iese