| modal a întrebat:

Sunt la liceu, in clasa a 10 -a, la profilul filologie. Eu sunt genul de om care isi face planurile din timp, asa ca m-am gandit si la facultate.Aici e cam greu, nu stiu unde sa aleg sa merg. Mie imi plac mult chestiile cu bursa de valori, administrarea afacerilor, management (habar n-am ce caut la filologie ). Deci ce as putea alege, avand in vedere ca la filo matematica nu prea fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu prea ai ales un profil bun pentru cariera ta. Cred că ar trebui să te interesezi să te muţi la Matematică-Informatică sau măcar la Ştiinţe ale naturii dacă vrei să faci ce-ţi place în viaţă. Îţi sugerez să dai la ASE.

Succes!