| Marin3la a întrebat:

Salut,am 18, anul acesta am BAC-ul,și după nu am idee la ce universitate să plec, deci:
1)sunt pasionată de fotografii(am și un Professional, dar asta e ca hoby)
2)îmi place să călătoresc și să comunic cu persoane străine(adică din alte țări, e chiar interesant)
3)Cunosc limba:română,engleză,rusă,spaniolă(o învăț la moment)
Păi, talent nu am))și nici nuștiu ce profesie să-mi aleg..de asta vă rog mult să m-ă ajutați! mă gîndeam să plec la Facultatea de Management Turistic si Comercial sau Facultatea de Business si Administrarea Afacerilor. Ajutooorrr! mulțumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Universitatea "Babes-Bolyai" Cluj - Napoca Str.M. Kogalniceanu nr.1- Cluj
Facultatea de Geografie - sectia Turism. Specializata pe turism.

3 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Iti recomand Turism, chiar daca trebuie sa fi foarte buna sa ai un post. Trebuie sa stii rusa, engleza si spaniola vorbit si scris la perfectie daca chiar vrei sa iesi ceva in viata la turism. Bafta! happy

| Marin3la explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Msc,dar știi vreo universitate bună specializată pe turism în România? dacă da spune-mi te rog.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Marin3la):

Universitatea "Babes-Bolyai" Cluj - Napoca Str.M. Kogalniceanu nr.1- Cluj
Facultatea de Geografie - sectia Turism. Specializata pe turism.

| olivikkka a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mergi la turism