| Franklin_Jack_1980 a întrebat:

Salut! Sunt student in primul an la UMFST Informatica la Mures vreau sa ma transfer la ULBS Sibiu, mi-am dat seama ca nu merge treaba aici + doresc sa vad cum ii viata de camin (locuiesc in Mures nu am putut intra) sunt foarte demoralizat de faptul ca nu simt viata de student pentru ca totul este online. Ma rog intrebarile mele sunt in ce consta transferul? Cate restante ai voie sa ai? Am o materie la care nu intru in restanta ci o repet anul viitor, este un obstacol? Cand pot sa incep transferul, doar la sfarsitul anului? Momentan nu sunt la buget sunt la finantat, este vreo problema cu asta? Multumesc mult : )

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pot face transferuri intre facultati, ca nu-i ca la scoala generala, sau ca la liceu!
Vrei la alta facultate?
In vara dai examen si intri la alta facultate, renunand la prima.