| Holier a întrebat:

Salut, tocmai am dat bacul si am realizat că atunci cand am cerut o a doua foaie de examen in loc sa scriu pe prima pagină am scris pe a doua, sunt șanse sa se considere semn si sa imi anuleze lucrarea?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Termina ma cu prostiile
Nu stiu ce au copii azi că sunt asa paranoic speriați de bombe

Profesorii au ordin să nu mai se ia asa de orice nimic

Pentru că anul acesta 600 000 elevi au abandonat școala

500 000 nu sau mai prezentat la BAC

Așa că ei su nevoie să prezinte că mai este cineva in țara asta capabil să ia BAC-ul

Uita-te si tu la știri.

Asa că eu cred că or să dea note mai bune față de ceea ce meritați
Pt ca se cer studenți pentru facutatii
Sunt sute de facultăți inutile în țara aceasta si mii de profesori universitari care au nevoie de carne de tun

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Inca n-am vazut lucrari anulate pe motiv de semne in lucrare.
Semne oricum pot fi lasate fara sa-si dea nimeni seama.
Ideea e ca degeaba ai pile la un profesor, ca primesti nota de la mai multi profesori si notele date de ei nu e voie sa difere intre ele cu mai mult de cateva zecimale. Daca difera prea mult lucrarea se recorecteaza de alti profesori.
Daca era suspiciune de semn in lucrare ti-ar fi spus asta cand ai predat lucrarea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poți începe sa scrii și pe a doua. Dar nu înțeleg de ce te sperii. Ca pe spațiile libere se pune un "Z" mare pe orice spațiu alb.
Nu are treaba de unde începi tu sa scrii cât timp supraveghetorii anulează spațiile libere prin marcaj.

| Ka0ru a răspuns:

Daca profesorii supraveghetori au tras linii pe foaia aia cum fac pe fiecare loc liber lasat pe o foaie atunci esti ok. Bafta celelalte probe!

| sparklingqueen a răspuns:

Nu,profesorii care corecteaza nu mai sunt atat de drastici