| matei2444 a întrebat:

Acum am trecut clasa a 9-a la un liceu destul de prost și pentru a mă transfera la unul bun trebuie sa fiu olimpic national la o materie. Cam ce ar trebui sa fac sa ajung la nivelul de olimpic până la începutul școlii?

P.S. Cel mai probabil mă voi axa pe matematica sau chimie din moment ce sunt materiile la care sunt cel mai bun.

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu ajungi olimpic asa, ca vrei tu. Trebuie multa munca, putin probabil sa reusesti pana incepe scoala. Sa inteleg ca vrei la ICHB sau Vianu, dar iei 9, 25 la Evaluare. Ar trebui sa ajungi sa lucrezi 5-6 ore pe zi la matematica.

| matei2444 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

La evaluare am luat 9.25 la mate pentru că am citit o cerința greșit la subiectul 1 și am transcris un unghi greșit la subiectul 3. În rest totul a fost perfect.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru matei2444):

Ok. Atunci lucreaza vreo 5-6 ore pe zi la inegalitati, trigonometrie, inductie si functia de gradul 2.