| GeorgeKb a întrebat:

Salut TPU
Am dat bacu-ul anul acesta la biologia vegetala si animala si mi-a picat la partea a 3-a un mini eseu despre " boli ereditare "
Imi puteti spune si mie care sunt bolile ereditare sa stiu daca am facut corect?

3 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Exemple : Hemofilia, Daltonismul, Albinismul, Polidactilia, Cretinismul Gușogen.
Zi-mi despre ce boli ai scris și îți spun cu exactitate dacă se încadrează în tiparul bolilor ereditare.
Baftă!

| GeorgeKb explică (pentru Sadop):

Am scris de Sida, Sifilis, parkinson, TBC si varice

| andrei295 a răspuns:

Celiachie,ihiotoza fetala si atata ca decat pe astea le stiu!