| Oaki a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a, si din cate cred ca stiti cu totii anul aceste se vor da niste examene altfel decat erau inainte, as vrea sa stiu cum se face media cu care intru eu la liceu, cat la % valoreaza examenul din media mea.

Astept raspuns, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Annaa a răspuns:

Admiterea se calculeaza astfel:
50% Media Anilor V-VIII
50%Media de la cele 2 Examene!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Robbe a răspuns:

50% media din clasele 5-8 si 50% nota de la examen
Bafta!

| Oaki explică:

Ok acum as vrea sa mai intreb ce a intrebat si andrada

se aduna nota de la romana cu nota de la mate si aia e nota finala a examenelor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu sunt in clasa a 8 a. Se face media dintre notele la examen (media lor) si media din clasele 5-8.Ex: daca la examen la romana ai luat 8 si la matematica 6, media celor doua este 7. Sa ziceam ca media ta din clasele 5-8 este 9. Se face media intre 7(media la examen) si 9(media din clasele 5-8) si media de admitere este 8. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da oaki asta este nota de la examene (nota finala. Adunci cele doua note si le imparti la 2, adica faci media aritmetica.happy