| pitiku13 a întrebat:

am o intrebare urgenta! care este perioada de inscriere la SERAL si ce acte sunt necesare. cele mai rapide raspunsuri.
MULTUMESC!

1 răspuns:
| andreeahtml a răspuns:

În perioada în care se incepe scoala(septembrie). Și actele: diploma de absolvire anteriora, certificat de căsătorie dacă e cazul, certificat de naștere, buletin (toate copii), o cerere ( de face acolo pe loc) și foaia matricola de la școala unde ai absolvit anterior sau profesionala