| djdani1 a întrebat:

Am o mare problema!
Sunt clasa a vi-a si intr-o zi m-am certat cu un coleg.El vine la banca mea pur si simplu si incepe sa ma injure.Nu il bag in seama si pleaca tot injurandu-ma.Dupa eu spun ca un pitic nu ma bate pe mine(era mic de inaltime)si vine iar la banca mea si incepe iar sa ma injure.Acelasi lucru,nu il bag in seama si dupa mi-a dat un pumn direct in spre zona spranceana-ochi.O pernita imi intrase de la ochelari si mi se facuse zona ceea umflata.Incepem orele,d-na dirigita vine in clasa si ma intreaba ce s-a intamplat etc etc.A doua la ora de dirigentie doamna ne intraba ce s-a intamplat.El ,cloegul inenteaza tot felul de minciuni si pana la urma doamna spune ca totul a inceput din cauza mea si IMI SCADE NOTA LA PURTARE.Vi se pare normal asa ceva?Doar pentru ca am zis "pitic"sa imi scada nota la purtare?Spuneti-mi si mie ce sa fac ca sunt disperat!

Răspuns Câştigător
| DjL99 a răspuns:

Exista multi cretini pe lumea asta. ai martori? Spune-i dirigintei tale de umflatura si daca ai martori e perfect pentru ca poti sa te duci si cu ei la diriga sa spuna adevarul. numai pentru ca l-ai facut pitic nu inseamna ca l-ai jgnit. Bine-nteles, spune-le si parintilor tai si sa ii rogi sa vorbeasca cu parintii colegului tau cretin. Nonviolenta este arma celor puternici. sper ca "piticul" isi va primi rasplata.

6 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Sorry ca te jignesc dar alt cuvant de cat " proasta " n-am cum sa-ti spun, dar tu nu ai voce sa ii spui tot ce s-a intamplat? sa ii spui ca el a fost de vina, si sa ii arati ca ti-a umflat si ochiu, martori, colegi nu au vazut, nassol sa fii in locu tau, foarte rau

| negru30 a răspuns:

Vorbeste cu parinti - rezolva ei problema cu directorul

| Kenichi a răspuns:

Cumpara-ti un briceag fa-i un zambet pe fata. ai grija sa nu fie nimeni in juru tau cand faci asta. si sa ai grija sa auda toata scoala ca tu iai facut zambetu ala pe fata si nu o sa mai aibe nimeni tupeu sa se ia de tine

| Shatteredx a răspuns (pentru Kenichi):

Si nu uita sa-i dai replica inainte " Why so serious?"

| Ramo137 a răspuns:

Du-te dupa el cu niste prieteni si batel pe strada... ai grija sa minti si tu ca el de mult ca sa te creada diriga.

| BlackFuneral a răspuns:

Dacă aş fi în locul tău maş duce la el şi iaşi arata cine e şefu.Pentru că nu poti face nimic in privinţa dirigintei.
Şi stai liniştit nu o să îţi scadă nota la purtare.