| Alexannderrr a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate de examenul la bilingv la franceza., pentru clasa 8. Eu am note mari la franceza, imi iese media 10, dar faza e ca nu stiu sa port un dialog fluent, si mi-e cam frica la franceza ( m-a inscris mama ), eu iau note pe exercitii, dar la oral sunt praf. Imi puteti da niste sfaturi si subiecte din anii anteriori pentru examen, si cum sa vorbesc cu profesorii mersi.

1 răspuns:
| legolas3 a răspuns:

Cum sa te inscrie maica-ta pentru ce sa optezi franceza sau engleza din ce sa dai examen sau unde sa mergi? Aici depinde de tine ce iti place daca stii mai bine franceza alege franceva de nu invers. stiu eu si subiecte nu ma bag is trecut de a 12