| Dorina_Necula_1974 a întrebat:

am si eu o intrebare sunt clasa a 8a si pe semestrul 1 am obtinut nota din cauza unor altercatii etc... dar vreau sa va-ntreb daca pe al doilea o sa stau mai cuminte si o sa am nota 10 in totakl iese 9 nota la purtare si eu anul asta trebuie sa dau examenul de capacitate si la liceu dac vor vedea profii sau ma rog acolo cine e o sa faca ceva adica ce o sa ma respinga va rog frumos sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| ynghetata2002 a răspuns:

N-are treab. Conteaza notele de la materiiiiiii in primul rand

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media de admitere in liceu este compusa din media totala a cl.V-VIII, in proportie de 25% si media de la evaluarea nationala, in proportie de 75%, asa incat o singura medie, indiferent la ce materie, conteaza foarte putin si nu o sa ai probleme daca media la purtare, in cl. a VIII-a va fi de 9.