| Lazu_George_1996 a întrebat:

am si eu o intrebare. Sunt clasa a 9a intr-un liceu economic, si vreau sa stiu daca la practica care incepe acum la sfarsitul anului se plateste, sau pur si simplu mergem acolo 3 saptamani si suntem notati.
Luni ar trebui sa incepem practica si nu am semnat nimic, parca am merge sa lucram la negru.
Din cate stiu eu, ar trebui sa semnam fiecare in parte un contract de munca cu agentul economic, nu scoala, pentru ca scoala nu are dreptul sa semneze in numele nostru.

Răspuns Câştigător
| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

Nu, nu vei fi platit. De aceea se numeste practica ( e un fel de voluntariat ca sa capeti experienta ).