| Phantelul a întrebat:

am terminat anul acesta cu bacalaureatul si am reusit sa scot media 8.78, as dori sa merg la o facultate din cadrul aseului, mai exact finante banci ori marketing. Intrebarea mea e daca am vreo sansa sa intru la buget daca credeti ca mediile vor mai scadea anul asta fata de 2015?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU putem GHICII cu ce medii se va intra în acest an!

Media de admitere poate creşte/scădea în funcţie de mediile celorlalţi candidaţi, de concurenţă, etc.
Oricum, este o vorbă : "Încercarea moarte n-are! "

Toate cele bune!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e concurs de dosare, oricând ai o șansă. Altfel, hmmm... depinde de prea mulți factori.