| DorofteiLuptatorul a întrebat:

anul acesta o sa am o profesoara noua de matematica, imi puteti da niste sfaturi cum sa ma ia in ochi buni de la inceputul anului?

6 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Daca nu stii mate, mult noroc laughing

| MagicOneT a răspuns:

Trebuie sa o spuna cineva, suntem un neam de "pupatori in fund" si ce e ciudat, ca invatam inca de mici sa fim asa, din scoala. Din cauza asta, oarecum, avem doar incompetenti in functii publice si se intampla ce se intampla...

Sfat simplu, nu trebuie sa te pui bine cu niciun profesor, trebuie doar sa-ti faci "datoria" de elev, in mare, sa inveti, cum si ea, profesoara, trebuie sa-si faca datoria si sa nu "se puna" bine cu niciunul dintre elevi, tratandu-va in mod egal, indiferent de situatie.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Salut. Ca sa fii in atentia acelei profesoare inca de la inceput, trebuie sa fii un elev model, foarte respectuos fata de ea, invata foarte bine materia pe care o preda, fii activ la orele acesteia si implica-te cat poti de mult, fa-o sa te cunoasca repede si lasa-i o impresie cat mai buna despre tine.

| Crisstinne1 a răspuns:

Trebuie sa faci impresie buna. Sa fii interesat si sa ceri explicatii suplimentare, sa fii atent si sa raspunzi de cate ori ai ocazia

| TheGreyGrasshopper a răspuns:

Salut. Am ajuns deja a 12-a si vreau sa zic ca ma am bine cu toti profii din liceu. Da-te bine pe langa ea putin, pup-o putin in fund pe romaneste... Sa te vada ca esti interesat si atent, ca o ajuti daca are nevoie, conteaza foarte mult. O sa vezi ca o sa-ti fie foarte bine dupa.