| epicquestion a întrebat:

Salut TPU
As dori si eu, in cazul in care reusesc sa iau bacul, sa merg mai departe la academie de politie
Imi poate spune si mie cineva ce pasi itrb urmati? adica am intrat pe site-ul oficial si am inteles ce acte trebuie sa fac dar ca sa ajung sa fac dosarul medical. unde trebuie sa meerg? sau cum trebuie sa fac? si pentru examenul psihologic la fel ..ca presupun ca trebuie sa primesc o trimitere sa ucv de la cineva nu?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici: http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html
Daca citesti tot te vei lamuri. Vezi ca in partea stanga ai acolo: Regulament admitere 2015, numar de locuri, etc.