| Gabykretzu a întrebat:

As vrea sa dau anul acesta la o facultate la care as putea intra dar am media 6.61 + as vrea o facultate unde saa nu pot studia matematica pentru ca am fost la Filologie... Ce imi recomandati?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Teatru.

| pastru009 a răspuns:

Pot fi multe facultati:
Facultatea de Litere, Facultatea de Stiinte Politice(se bazeaza pe profilul stiinte sociale-mai accentuat-, dar si pe profilul de filologie), Facultatea de Filosofie, Facultatea de Stiintele Comunicarii(psihologie etc., dar presupun ca este si politica prin lista de materii predate, deoarece aceasta este un mod de comunicare la nivel inalt cu poporul), Universitatea din Bucuresti(unde se studiaza la scoli postuniversitare, adica inveti partile teoretice si practice ale unei slujbe la alegere din programa scolii postuniversitare; salariile pot fi medii-cred ca de la 1.500 de lei noi in sus spre 5.000 de lei noi sau mai mult acum depinzand de valoarea slujbei si de stabilirea salariului la contractul de munca prin negociere), Universitatea Spiru Haret.
Nu stiu mediile la aceste facultati/universitati, dar poti cauta sa vezi. Eu ti-am dat un punct de pornire unde aceste facultati se bazeaza pe filologie si stiinte sociale.
O seara placuta. Noroc!;)
Un link ce te-ar ajuta:
http://bucuresti.itbox.ro/invatamant-educatie/