| aNdr3i1947 a întrebat:

Astăzi am avut proba la română la bacalaureat.
La subiectul 1 în text era numele G. Călinescu, are ceva dacă eu în rezolvare am scris George Călinescu?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Cum sa aiba? Nu are tata! Cunosti autorul.

| xilef123 a răspuns (pentru ywar):

Florin Călinescu e invidios

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

G e de la Gelu, nu George.

| DaCumSaNu a răspuns:

Eu in compunere am si precizat "marele scriitor si critic literar roman" ca sa ma laud ca stiu cine e laughing) stai chill, e ok ce ai facut si chiar recomandat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Eu am scris ca G. Calinescu a jucat la Dinamo in '98. Crezi ca imi depuncteaza?

| DaCumSaNu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cred ca o sa te depuncteze laughing)))))))) chiar ai scris asta sau esti ironic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Am fost ironic, eu am dat bacul acum 10 ani big grin

| ilieandrei7 a răspuns:

Nu, nu are treabă, aia era prescurtarea