| Dante7000 a întrebat:

Astazi au venit rezultatele la capacitate si mi-a iesit media 9.30. Problema este ca la romana am luat 9.70 si la matematica 8.70, cu toate ca ma asteptam macar la un 9 la mate. Acum nu pot spune sigur ca am facut mai mult de 8.70 pentru ca nu stiu cum au punctat profesorii. Credeti ca merita sa fac contestatie sau nu?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

PArerea mea ar fi sa discuti cu un profesor de matematica in particular sa-i spui exact ce si cum ai scris si sa te gandesti foarte bine daca cu adevarat a scris anumite chestii.
Poate ai ratat niste etape ale rezolvarii.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita ca, orice contestatie poate avea 2 taisuri: ori ti se mareste media, ori ti se miscoreaza.
Daca esti sigur ca ai facut lucrarea perfecta, poti face contestatie, daca nu, mai bine taci malc, pana nu ti se depuncteza mai mult.

| Kiara7 a răspuns:

Eu spun ca nu merita. Sunt șanse foarte mari sa iti scadă pentru ca vor fi corectate la sânge.
Bineînțeles ca exista și cazuri speciale în care nota creste, dar sunt foarte rare. Acum faci cum vrei. Dar dacă as fi în locul tău nu m-as risca.

| Dante7000 explică (pentru Kiara7):

Anul trecut majoritatea tezelor la matematica au primit in plus, de exemplu este cineva care a luat de la 8.60 la 10, acum nu stiu sigur nici eu, dar cred ca ma voi risca.

| Kiara7 a răspuns (pentru Dante7000):

Cum dorești. Bafta happy