| paynehunter a întrebat:

Sal all azi s-au afisat rezultatele la examene.La romana am luat 9.10 si mi s-a parut cam putin si am facut contestatie(nu am gresit nimic la gramatica, scris frumos, ordonat, limita de spatiu respectata), as vrea macar 9.30 sa imi puna, e bine si asa. Dar mi-a venit o chestie in minte acu 10 min, ce ma fac daca imi pune mai putin?crying(Sper macar sa o lase asa si sa nu scada. Voi ce credeti e posibil sa scada, daca imi scade putin mi s-a dus media de intrare la lva...si vreau sa raman acolo.crying

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

De obicei contestatiile scad nota. Dar daca e vorba de o nota mai mica decat te asteptai si esti derutat, ai facut bine ca ai depus-o. E posibil sa iti creasca.
Mult succes!

| oOoLadyMoOo a răspuns:

Pai in general la contestatii se scade. Directorul scolii mele a spus ca profesorii corectori au mai trecut cu vederea unele greseli. dar la contestatii tesatrea e intoarsa pe toate partile. si da e Foarte probabil sa iti scada mai mult daca iti vor mai gasi greseli pe care corectorii le-au ignorat. Dar acum nu stiu, eu iti doresc succes :* sa iei 10... dar dupa contestatii e foarte putin probabil crede-ma. Asa a facut un coleg de la mine din clasa contestatie la olimpiada... si i-a scazut mult nota. :-ss
Oricum succes :*

| BroascaCuElice a răspuns:

Mai repede iti scade nota decat sa ti'o mareasca

| Gândac a răspuns:

Nota se va schimba daca e diferenta mai mare de 0, 50 (5 puncte), indiferent daca nota e mai mica sau mai mare.
De obicei la contestatii se iau note mai mici, iar la romana e interpretabil. Compunerile, acolo ai pierdut puncte. Depinde de cel care corecteaza.
Oricum, bafta!happy

| paynehunter explică:

Daca imi scad nota...atunci sunt terminatcrying BTW la mate am luat 9.90big grin,dar nu conteaza asta,parca imi pare rau intr-un fel ca am facut contestatia,cu toate ca au corectat trei profesori deodata,si apoi au facut media, la contestatie se face la fel, in fine... Dumnezeu cu mila