| EA5100 a întrebat:

Azi dau testul de limba engleza, sunt in clasa a 8a si imi e cam frica. Aveti careva niste subiecte? Si daca poate sa-mi spuna cineva cam ce ma intreaba la oral!

Răspuns Câştigător
| 2Low a răspuns:

De ce sa iti fie frica?
Stai linistit o sa treci si pe asta.

La oral(speaking) o sa iti puna diverse intrebari: despre viata/scoala/familie/ Ce iti place tie cel mai mult? Ce hobby-uri ai? Daca iti place sa mergi la scoala? etc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu cateva ore inainte de test te ai trezit si tu ca vrei modele de subiecte?

| EA5100 explică (pentru suntserios):

Am dat deja testul. A fost foarte usor si nu imi fac probleme ca am gresit ceva. In al doilea rand vream niste subiecte, ca sa vad modelul pentru ca engleza stiu destul de bine.